21:46 - 22 Aralık 2014 Pazartesi
ONLİNE HESAPLAMA ( BAĞKUR NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM HESAPLAMA SİSTEMİ )

Bağkur prim sorgulama

Dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun sosyal güvenlik ülkelerin en önemli yapı taşlarından biridir. Çalışan ve çalışmayan her vatandaş için en önemli konulardan biri olan sosyal güvenlik ile birlikte vatandaşlar prim yatırarak veya iş yeri tarafından primleri yatırılarak hem sağlık imkanlarından etkin bir şekilde faydalanabilir hem de emekli olarak geleceğini teminat altına alabilir. Aynı şekilde ülkemizde geçerli olan ve devlet kurumlarında çalışma şansına erişmemiş olan vatandaşlarımızı isteğe bağlı olarak yatırmış oldukları bağkur sistemi de önemli bir süreç olarak görülebilmektedir.

Bu konu ile ilgili olarak eğer kendi primlerinizi düzenli bir şekilde yatırarak emekli olma şansına erişmek istiyorsanız, bağkur prim sorgulama hizmetlerini de rutin olarak yerine getirmeniz gerekecektir. Bilindiği gibi bağkur primlerini düzenli bir şekilde yatırılması, gerekli yaş haddinin doldurulması ve şartların da tamamlanması ile birlikte bağkurdan emekli olma durumu ortaya çıkabilmektedir. Ancak şunu net bir şekilde bilmelisiniz ki bağkur prim sorgulama hizmetlerini rutin bir şekilde yerine getirmelisiniz. Çünkü bazen sistemde ortaya çıkan çeşitli arızalardan ötürü primlerin yatması gecikebilir ve bazen de prim yatırılmayabilir.

Eğer çeşitli dönemlerde özel sektörde çalışmış ve sonradan bağkurdan isteğe bağlı emeklilik primlerinizi yatırmak istiyorsanız, öncelikle gerekli olan hizmet birleştirme işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu yolla ortak bir ağ oluşacak ve ssk primleriniz bağkur primleri ile ortak değerlendirilmiş olacaktır. Bizler bu konuda çok etkin bir sistem ortaya çıkararak bağkur prim sorgulama ekranını sizlerin karşısına çıkardık. Aşağıda bulunan linki tıklayarak karşınıza çıkan bağkur prim sorgulama ekranından gerekli bilgileri girerek bu konu ile ilgili olarak bilgi edinebileceksiniz.

 


Konuya Aşağıdaki Alandan Yorum Yapabilirsiniz

(Lütfen argo kelimeler kullanmayınız ve küfür içeren cümleler kurmayınız. Aksi taktirde yorumunuz yayınlanmayacaktır.)