20:06 - 19 Aralık 2014 Cuma
ONLİNE HESAPLAMA ( BAĞKUR NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM HESAPLAMA SİSTEMİ )

Bağkur Hizmet Dökümü

 

İsteğe bağlı emeklilik sistemi olarak kullanılan ve sosyal hizmet sınıfı içerisinde en çok tercih edilen sistem olan bağkur, gerçek anlamda önemli bir görevi de yerine getirmektedir. Bilindiği gibi vatandaşlarımızın hepsinin devlet memuru olması veya özel sektörde çalışması mümkün olmayabiliyor. Bazı vatandaşlarımız bilindiği gibi kendi işlerini yaparak hayatlarını idame etme yolunu seçmektedirler. Bu sebeple hem kendi işlerini yapma hem de bağkur primlerini yatırarak emekli olmak istemelerinden ötürü bağkur priminin düzenli olarak yatırılması gerekmektedir.

Bu anlamda sigorta primlerinin düzenli olarak yatırılması çok önemlidir. Her ay prim yatırılmasından sonra bağkur hizmet dökümü alma da gereklidir. Düzenli bir şekilde prim yatırılmamasından ötürü vatandaşların bağkur borçları oluşacağı için bu konuda dikkatli davranmak da gerekecektir. Tüm sosyal hizmet sınıflarında olduğu gibi bağkurdan da emekli olabilmek için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. bu anlamda iki çeşit emeklilik seçeceği vardır. birincisi 15 yıl kesintisiz prim yatırılması ve yaş haddinin doldurulması diğeri ise 25 yıl kesintisiz bağkur priminin yatırılması ve yaş haddinin aynı şekilde doldurulmasıdır. Bu süreç içerisinde rutin olarak bağkur primlerinin yatıp yatmadığını öğrenmek için muhakkak ki bağkur hizmet dökümü almak da gerekecektir. Bağkur yolu ile prim yatırmanın en önemli şartlarından biri de devlet memuru olmamak ve özel sektörde çalışmamaktır. Bilindiği gibi iki sosyal güvenlik kurumundan prim yatırılması suç teşkil ettiği için bu konuda dikkatli olmak ve çıkar sağlayacak bir durum ortaya çıkarmamak gerekir.

Geçtiğimiz yıllarda bağkur hizmet dökümü almak için ilgili devlet kurumuna gitmek ve saatlerce beklemek gerekirdi. Ancak şimdi çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı bünyesindeki sgk resmi sitesinden bağkur hizmet dökümü almak gerçekten de son derce kolay bir hal aldı. Bağkur hizmet dökümü almak için yapmanız gereken şey, aşağıdaki linke tıklamak ve karşınıza çıkan bağkur hizmet dökümü alma ekranında sizden istenen bilgileri doğru bir biçimde sisteme girmektir.

 


"Bağkur Hizmet Dökümü" için 4 Yorum Yapılmıştır

 1. taner köroğlu diyor ki:

  05.10.2000 tarihi ile 16.12.2000 tar,ihi arasında bagkurum görünmemiş malülen emekli olacagım ama bu problem cıkıyor meydana o tarihler arasında kaporta dükkanı calıstırdım ve kapattım yardımcı olurmusunuz sonuc nedir

 2. Fatma akkizoglu diyor ki:

  Benim eşim vefatından sora 950 lira kadar maaş alıyordum sonradan bende bagkurlulugumu devam ettirdi şu an bende emekli oldum elimden aldigim maaş 420 oldu kendiminkide 540 alıyorum bu adaletimi siz söyleyin vallahi bu adalet değil benim hakkım bu mu?

 3. memet haylar diyor ki:

  hizmet sürem nekadar olmuş ögrenemek istiyorum

 4. ferit akgün diyor ki:

  15.03.1989 bagkur girişi 1986 1987 de askerlik yaptım nezaman emekli olurum

Konuya Aşağıdaki Alandan Yorum Yapabilirsiniz

(Lütfen argo kelimeler kullanmayınız ve küfür içeren cümleler kurmayınız. Aksi taktirde yorumunuz yayınlanmayacaktır.)