05:07 - 19 Aralık 2014 Cuma
ONLİNE HESAPLAMA ( BAĞKUR NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM HESAPLAMA SİSTEMİ )

Bağkur Borç Sorgulama

 

İsteğe bağlı emeklilik sistemi olarak kullanılan ve kendine ait bir iş yapan vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak tercih edilen bağkur sosyal güvenlik kurumu bilinçli bir şekilde kullanıldığı zaman gerçekten de son derece işlevsel bir sistem olarak kullanılabilir.

Bağkur primlerini düzenli olarak yatıran vatandaşlarımız belirli şartları taşımaları halinde emekli olmakta ve devlet tarafından sunulan sağlık fırsatlarından da etkin bir şekilde yararlanabilmektedirler. Bağkurdan emekli olabilmek için yapılması gereken en önemli şey hiç kuşku yok ki düzenli bir şekilde prim yatırmak ve bu yolla emekli olabilmektir.

Eğer düzenli olarak bağkur primlerini yatırmıyorsanız, emekli olmanız gecikecek ayrıca bağkur kurum olarak sizlere de borç çıkaracaktır. Eğer bağkur borçlarınızı öğrenmek istiyorsanız, bağkur borç sorgulama hizmetlerinden yararlanabilir ve borçlarınızı öğrenerek geriye dönük yapılandırma da yapabilirsiniz. Bilindiği gibi bağkur borç sorgulama sisteminden geçmişe dönük aralarda ödeme yapmayan vatandaşlarımız için sgk kurum olarak yapılandırma gerçekleştirmektedir. Yapılandırmada geçmişe dönük olarak bağkur primleri yatırılmakta ve bu yolla primlere ödenerek emekli olma şansı da yakalanabilmektedir. Eğer sorunsuz bir emeklilik süreci atlatmak istiyorsanız, öncelikle düzenli bir şekilde bağkur primlerinizin yatırılmasına dikkat edin.

Ancak yine de çeşitli sebeplerden ötürü sigorta primlerinizi yatırmamışsanız ve ne kadar borcunuzun olduğunu merak ediyorsanız, bu konu ile ilgili olarak bağkur borç sorgulama sekmesini kullanabilirsiniz. Bu konuda aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklamanız yeterli olacaktır. Çıkan linkte sizden istenen kimlik bilgilerini sisteme girdiğiniz anda geçmişe yönelik olarak ne kadar bağkur borcunuzun oldduğunu öğrenerek toplu bir şekilde yatırma imkanına da sahip olabileceksiniz. İnternet sitemiz üzerinden gerçekleştirilen bu hizmetler gerçekten de son derece işlevsel bir şekilde yerine getirilebilmektedir.

 


"Bağkur Borç Sorgulama" için 10 Yorum Yapılmıştır

 1. ferditorun diyor ki:

  Bakur borcumu ogrenme

 2. murat turgut diyor ki:

  bağkura borcum var acaba nekadar hepsini yatırcaktımda öğrenebilirmiyim 0543 479 43 56 murat turgut 399 584 28 840

 3. zekiçevik diyor ki:

  borcum kaç liradır

 4. senih dönmez diyor ki:

  bağkura 14 ay hizmetsüresi borcum var borcumu yapılandırdım ödeyemedim borcumu öğrenmek istiyorum 18 03 2014 tarihinde vergiye tabi olarak yeniden açılış yaptım eski borcumu ödeyip yeniden bağkur pirimlerimi ödeyip emekli olmak istiyorum ssk dan 2365 günüm var yaşım 55 daha ne kadar prim ödeyip emekli olabilirim

 5. KENAN ERELİ diyor ki:

  2 TANE BAGKURUM VAR ŞU AN ESNAFIM ESKİ BAGKURUMU KAPATMIYOLAR 2SİNEDE BORÇLUYUM NE YAPMAM GEREK.1AY ÖNCESİ 2667
  OLAN BORÇ 1AY SONRA 5193 TL OLMUŞ TARIM BAGKURU ESKI
  10 AYLIK ESNAFIM .TŞŞKURLER

  • editor diyor ki:

   Hizmet birleştirmesi için SGK kurumuna dilekçe vermeniz gerekebilir. SGK il müdürlükleri ayrıntılı bilgiler verecektir.

 6. zaffer kıran diyor ki:

  ticaret borsasına kayıtlı çifci yim tarım bakurum var onu ödüyordum, sanayi esnaf odalırından oto sanat kerların kaydım var bir sene sekiz aydır,tarım sigortasını ödemeye gittigimde bana 13800 bin borcunuz var ana para 11800 lerde gerisi fayiz 270tl civarında ödeme yapıyordum postaneden gecen ay gittiğimde çift sigortanız var hamgisi deyince ödüyece geniz tabişaşırdım buzamana kadar bir bilgim yoktu 270,ödeyen haliylen 400 de öderde benim buzamana kadar elime nebir yazılı bilgi evrak verildi nede ödeme yapmaya gittigimde bilgilendirildim gecen ayakadar,bunun yasal hukuki durumu ,bana neyi tavsiye edersiniz, teşekkürler

Konuya Aşağıdaki Alandan Yorum Yapabilirsiniz

(Lütfen argo kelimeler kullanmayınız ve küfür içeren cümleler kurmayınız. Aksi taktirde yorumunuz yayınlanmayacaktır.)